Η Audi κέρδισε τον 6ωρο αγώνα αντοχής του Silverstone

Σχετικά άρθρα

audi_motorsport-150412-1486

Μπορεί η Porsche να εκκινούσε από τη πρώτη γραμμή της εκκίνησης, αλλά η Audi ήταν αυτή που πήρε τη καρό σημαία, στον πρώτο αγώνα του φετινού πρωταθλήματος WEC, στον 6ωρο αγώνα του Silverstone. Οι οδηγοί του Audi R18 e-tron quattro με το νούμερο 7, Marcel Fässler, Benoit Tréluyer και Andre Lotterer έδωσαν επική μάχη με το πλήρωμα της Porsche 919 Hybrid με το νούμερο 18, τους Romain Dumas, Neel Jani και Marc Lieb, οι οποίοι τερμάτισαν μόλις 4,16 δευτερόλεπτα πιο πίσω. Στη τρίτη θέση βρέθηκε η Toyota TS040 Hybrid #1 των Anthony Davidson, Sebastien Buemi και Kazuki Nakajima με 14,8 δευτερόλεπτα διαφορά από το R18.

audi_motorsport-150412-1468

Το δεύτερο LMP1 μονοθέσιο της Toyota τερμάτισε στη 4η θέση με την 919 Hybrid των Timo Bernhard, Mark Webber και Brendon Hartley που ξεκίνησε από την pole position να εγκαταλείπει λόγω προβλήματος στο σύστημα μετάδοσης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών μπορείς να τα βρεις σε αυτό το PDF.

#trending

#trending

Αξίζει να δεις
Featured

Περισσότερα νέα

O Sebastian Vettel ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963

Ο τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Sebastian Vettel, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963 στο Motorland Aragon. https://youtu.be/9oOzlTadOak?si=0AApRaqg46XZn85F Ο Γερμανός συμπλήρωσε...