Mercedes-Benz
Mercedes: Δικαστήριο την αναγκάζει να πάρει πίσω ηλεκτρικό λόγω κινδύνου πυρκαγιάς
Μια ανάκληση συνήθως σημαίνει ότι ο κατασκευαστής επισκευάζει το...
Η Mercedes ήθελε να ξεφύγει από τα ταξί, αλλά τελικά επιστρέφει σε αυτά
Υπό την ηγεσία του Ola Kallenius, η Mercedes-Benz επιχειρεί...
Mercedes, BMW, Volkswagen και Porsche σε ελεύθερη πτώση στην Κίνα
Για δεκαετίες, τα γερμανικά αυτοκίνητα αποτελούσαν σύμβολο κύρους στη...
Μήνυσαν την Mercedes-AMG επειδή τα μεταλλικά λογότυπα στα καθίσματα προκαλούν εγκαύματα
Δύο ιδιοκτήτες αυτοκινήτων Mercedes-AMG στην Καλιφόρνια των ΗΠΑ, υποστηρίζουν...
Ανάκληση για 310.667 Mercedes-Benz
Η Mercedes-Benz προχωρά στην ανάκληση 310.667 αυτοκινήτων τη στις...
Η Mercedes ανακαλεί 167.752 αυτοκίνητά της
Σε δύο νέες ανακλήσεις προχωρά η Mercedes-Benz στις ΗΠΑ που επηρεάζουν συνολικά 167.752 αυτοκίνητά της. Η πρώτη επηρεάζει 161.000 Maybach GLS 600, AMG GLS...
Ανακαλούνται 412 Mercedes X-Class στην Ελλάδα
Στην ανάκληση 412 X-Class στην Ελλάδα προχωρά η Mercedes-Benz, με τα 196 αυτοκίνητα να είναι παραγωγής ετών 2020, 2021 και να ανακαλούνται επειδή ενδέχεται...
Rivian και Mercedes-Benz συνεργάζονται για κοινό εργοστάσιο παραγωγής ηλεκτρικών βαν
Η Rivian και η Mercedes-Benz ανακοίνωσαν σήμερα ότι σχεδιάζουν να συνεργαστούν πάνω σε ένα εργοστάσιο παραγωγής ηλεκτρικών βαν στην Ανατολική Ευρώπη.Το εργοστάσιο θα βρίσκεται...
Η Mercedes ανακαλεί 56.959 αυτοκίνητα της λόγω κινδύνου πυρκαγιάς
56.959 E-Class, E-Class Coupe, E-Class Cabriolet, CLS και AMG GT 4-door που κατασκευάστηκαν μεταξύ 16 Νοεμβρίου 2015 και 20 Απριλίου 2022 ανακαλεί η ...
Τα 15 πιο αναξιόπιστα αυτοκίνητα στο Ηνωμένο Βασίλειο
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα μιας έρευνας της ασφαλιστικής εταιρίας Warranty Wise, αυτά είναι τα 15 πιο αναξιόπιστα αυτοκίνητα στο Ηνωμένο Βασίλειο.Τα δεδομένα της έρευνας...
Πωλείται για €800.000 μια υπερσπάνια Maybach 57S Coupe
Η Xenatec ήταν μια γερμανική coachbuilder εταιρία (κατασκευαστής αμαξωμάτων), που είχε λάβει την έγκριση της Daimler για τη δημιουργία της Maybach 57S Coupe.Το αρχικό...
Η Nissan σταματά την κατασκευή κινητήρων για τη Mercedes στο εργοστάσιο του Τενεσί
Ο Brian Brockman, εκπρόσωπος της Nissan Βορείου Αμερικής, ανακοίνωσε ότι η ιαπωνική εταιρία θα αναστείλει τις εργασίες στο εργοστάσιο της στο Decherd του Tennessee...
Έρευνα: Τα φυσικά κουμπιά είναι πιο ασφαλή από τις οθόνες αφής
Τα σύγχρονα αυτοκίνητα είναι γεμάτα οθόνες αφής και διαθέτουν όλο και λιγότερα φυσικά κουμπιά. Αυτή η τάση της εποχής έχει κάνει απλές λειτουργίες, όπως...
Σε ελβετικά χέρια η Mercedes-Benz Ελλάς
Από τον Ιούνιο του 2021 η Mercedes έλεγε πως θα μειώσει τον αριθμό των αντιπροσωπειών της προκειμένου να συγκεντρώσει 1 δισ. ευρώ, αλλά και...
Η Mercedes ανακαλεί 7.810 EQE και EQS
Σε μια ακόμη ανάκληση προχωρά η Mercedes-Benz και αυτή τη φορά επηρεάζονται 7.810 EQE και EQS που κατασκευάστηκαν μεταξύ 24 Φεβρουαρίου 2021 και 1...
