WEC: Η Toyota κέρδισε την Ferrari στον 6ωρο αγώνα της Monza

Σχετικά άρθρα

Οι Mike Conway, Kamui Kobayashi και Jose Maria Lopez, κατέκτησαν την νίκη για λογαριασμό της Toyota στον 6ωρο αγώνα αντοχής που διεξήχθη χθες στη πίστα της Monza, με την τριάδα των Fuoco, Molina και Nielsen να τερματίζουν στη δεύτερη θέση με την Ferrari 499P με αριθμό #50, με την Peugeot να ανεβαίνει στο βάθρο με τους Di Resta, Jensen και Vergne.

Στην LTM2 κατηγορία νικητές ήταν οι Pietro Fittipaldi, Oliver Rasmussen και David Heinemeier Hansson της Jota, ενώ την LMGTE AM κέρδισαν οι Julien Andlauer, Mikkel Pedersen και Christian Ried της Dempsey – Proton Racing με Porsche 911 RSR.

Ο επόμενος αγώνας του WEC o 6ωρος αγώνας στο Fuji στις 10 Σεπτεμβρίου.

O Sebastian Vettel ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963

Ο τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Sebastian Vettel, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963 στο Motorland Aragon. https://youtu.be/9oOzlTadOak?si=0AApRaqg46XZn85F Ο Γερμανός συμπλήρωσε...