Η Cadillac κέρδισε τον 24ωρο αγώνα της Daytona

Οι Filipe Albuquerque, Joao Barbosa και Christian Fittipaldi ήταν η τριάδα των πιλότων που πήρε τη καρό σημαία στον 24ωρο αγώνα αντοχής της Daytona, εκεί όπου ο Fernando Alonso τερμάτισε στην 38η θέση μετά από ένα κλατάρισμα στην 8η ώρα του αγώνα, αλλά και προβλήματα στα φρένα στην 11η ώρα.

Το Cadillac Dpi-V.R με το νούμερο 5 των νικητών κατάφερε μάλιστα να κάνει και νέο ρεκόρ περισσότερων γύρων, μιας και ολοκλήρωσε 808 γύρους, σπάζοντας το προηγούμενο ρεκόρ των 762 γύρων που κρατούσε από το 1992. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε η δεύτερη Cadillac της ομάδας με το οδηγούς τους Mike Conway, Eric Curran, Felipe Nasr και Stuart Middleton, ενώ στη τρίτη θέση βρέθηκε το πρωτότυπο της Oreca με οδηγούς τους Ψolin Braun, Loic Duval, Jonathan Bennett και Romain Dumas.

O Sebastian Vettel ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963

Ο τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Sebastian Vettel, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963 στο Motorland Aragon. https://youtu.be/9oOzlTadOak?si=0AApRaqg46XZn85F Ο Γερμανός συμπλήρωσε...

WEC: 1-2-3 η Porsche στο Κατάρ

Το απόλυτο έκανε η Porsche στον πρώτο αγώνα της σεζόν του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Αντοχής, με την γερμανική εταιρία να κάνει το 1-2-3 στον αγώνα...