Η Porsche έκανε το 1-2 στον 6ωρο αγώνα του Fuji

M15_4756_fine

Η βροχή δεν ήταν ικανή να στερήσει το 1-2 από την Porsche στον 6ωρο αγώνα του Fuji. Η Porsche πήρε την τέταρτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα του WEC με τους Timo Bernhard, Brendon Hartley και Mark Webber να οδηγούν στην νίκη την μια 919 Hybrid μετά από 216 γύρους.

Μόλις 14,3 δευτερόλεπτα πίσω τους, τερμάτισε η δεύτερη 919 Hybrid με τους Romain Dumas, Neel Jani και Marc Lieb, ενώ έναν γύρο πίσω, τερμάτισαν οι Fässler/Lotterer/Tréluyer με το Audi R18 e-tron quattro. Στην τέταρτη θέση βρέθηκε το δεύτερο Audi R18 e-tron quattro των Di Grassi/Duval/Jarvis, ενώ στην 5η και 6η θέση τερμάτισαν τα δύο Toyota. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

O Sebastian Vettel ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963

Ο τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Sebastian Vettel, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963 στο Motorland Aragon. https://youtu.be/9oOzlTadOak?si=0AApRaqg46XZn85F Ο Γερμανός συμπλήρωσε...