WEC: Η Toyota έκανε το 1-2 στον 6ωρο αγώνα της Σαγκάη

H Toyota ήταν κυρίαρχη και στον 6ωρο αγώνα αντοχής στη βροχερή Σαγκάη, με τους Kamui Kobayashi, Mike Conway και Jose Maria Lopez να τερματίζουν πρώτοι, μπροστά από τους Fernando Alonso, Kazuki Nakajima και Sebastien Buemi, με το δεύτερο TS050 Hybrid της Toyota. Η τρίτη θέση του βάθρου συμπληρώθηκε από τους Aleshin, Petrov και Button με το BR Engineering BR1 της SMP Racing.

Στη κατηγορία LMP2 νικητές ήταν οι Tung, Aubbry και Richelmi της ομάδας Jackie Chan DC Racing. Στη κατηγορία LMGTE Pro κέρδισαν οι Sorensen και Thim της με Aston Martin Vantage AMR της Aston Martin Racing, ενώ στη κατηγορία LMGTE Am νικητές αναδείχτηκαν οι Ried, Andlauer και Campbell με Porsche 911 RSR της Dempsey – Proton Racing.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα μπορείς να τα βρεις εδώ. Επόμενος αγώνας στο Sebring το τριήμερο 13-15 Μαρτίου 2019.

O Sebastian Vettel ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963

Ο τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Sebastian Vettel, ολοκλήρωσε με επιτυχία τις δοκιμές με την Porsche 963 στο Motorland Aragon. https://youtu.be/9oOzlTadOak?si=0AApRaqg46XZn85F Ο Γερμανός συμπλήρωσε...