O 17-χρονος Oliver Solberg κατέκτησε την πρώτη του νίκη στην Αμερική

Από τον περασμένο Φεβρουάριο, ο 17-χρονος γιος του Solberg, ο Oliver, ανήκει στην οικογένεια της Subaru Motorsports και συμμετέχει στο αμερικάνικο πρωτάθλημα rally (ARA) με ένα μπλε και χρυσό WRX STI, όπως έκανε κάποτε ο πατέρας του.

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ο Oliver Solberg κατέκτησε την πρώτη του νίκη στον θεσμό, καθώς ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στον αγώνα Olympus Rally. Συνοδηγός του Solberg είναι ο βετεράνος Denis Giraudet. Στην δεύτερη θέση τερμάτισε το team-mate του νεαρού Νορβηγού, David Higgins.

Ο Solberg θα τρέξει σε έξι αγώνες του φετινού πρωταθλήματος ράλι Αμερικής (ARA), ενώ να θυμίσω ότι τo 2018 o 17-χρονος κατέκτησε το πρωτάθλημα RallyX Nordic, το οποίο είναι ένα πρωτάθλημα rallycross που διεξάγεται στις χώρες της Νορβηγίας, Σουηδίας, Φινλανδίας και Δανίας, αποτελούμενο από 6 αγώνες

H Subaru ανανεώνει το αγωνιστικό BRZ Cup Car Basic

Από το 2013 η Subaru διαθέτει στη γκάμα της αποκλειστικά στην αγορά της Ιαπωνίας μια έκδοση του BRZ έτοιμη για χρήση εντός πίστας, όταν...

Dakar: Πρόστιμο 750.000 ευρώ στην Audi

Λίγες εβδομάδες μετά την κατάκτηση της νίκης στο θρυλικό και εξαιρετικά απαιτητικό Rally Dakar, η Audi έκανε γνωστό ότι αποχωρεί άμεσα από το παγκόσμιο...